صدای عود شاپور رحیمی پس از چهار سال شنیده شد

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت روز سه شنبه بیست و سوم آذر به دیدار شاپور رحیمی نوازنده و خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی رفت.

به گزارش خبرگزاری جهان موسیقی به نقل از روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، عصر سه شنبه بیست و سوم آذر به بهانه تولد شاپور رحیمی به منزل این هنرمند پیشکسوت رفت.

در این دیدار ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، حکیم‌رابط رئیس انجمن موسیقی استان البرز نیز حضور داشتند.

شاپور رحیمی که چهارسال از آخرین باری که ساز نواخته بود می‌گذشت

در انتهای مراسم نیکنام حسینی‌پور بر ضرورت حفظ میراث، خاطرات و اسناد تاریخی هنرمندان پیشکسوت توسط نهادهای فرهنگی تاکید و آمادگی موسسه برای همکاری در این امر مهم را اعلام کرد، همچنین لوحی را به نشانه سپاس برای سال‌ها فعالیت به شاپور رحیمی اهدا کرد.

شاپور رحیمی متولد ۲۳آذر ۱۳۲۶و در سال ۱۳۴۵ در برنامه کودک رادیو ایران به‌عنوان خواننده فعالیت هنری خود را آغاز کرد. سپس نزد اسماعیل مهرتاش به یادگیری ردیف وی پرداخت و پس از آن از محضر محمود کریمی، ادیب خوانساری، محمدرضا شجریان، عبدالله دوامی، نورعلی برومند بهره برد. سبک خوانندگی وی تحت تأثیر محمود کریمی است که ۱۸ سال شاگرد وی بوده‌است.

شاپور رحیمی ردیف‌های سازی و نواختن عود (بربط) را نیز نزد نصرالله زرین پنجه و منصور نریمان فرا گرفته‌است و مدرک دانشگاهی او کارشناسی عود است و در سال ۱۳۹۲ نشان درجه یک هنری به او اعطا شد

دیدگاهتان را بنویسید