پایگاه خبری جهان موسیقی سالروز تولد استاد محمد اسماعیلی را به جامعه موسیقی تبریک عرض می کند

به گزارش جهان موسیقی استاد محمد اسماعیلی متولد چهارم شهریورماه ۱۳۱۳ در تهران می باشند . او از همان دوران کودکی علاقه شدیدی به نواختن تنبک داشت .

استاد اسماعیلی تحصیلات خود را نزد استاد حسین تهرانی به اتمام رسانید. در سال ۱۳۳۷ در گروه های موسیقی وزارت فرهنگ و هنر مشغول به کار شد, و هم‌زمان در گروه همنوازان تنبک, به رهبری استاد خود نیز همکاری می‌کرد.

در سال ۱۳۴۳ به سمت هنر آموز تنبک در هنرستان موسیقی ملی به جانشینی استاد خود آموزش تنبک را عهده دار شد. شیوه نوازندگی استاد اسماعیلی شیوه استاد حسین تهرانی است.

استاد اسماعیلی از امکانات تمبک مانند چوب، گرفت‌های تمبک استفاده کامل می‌کند , و نوازندگی وی بسیار تکنیکی است.

قابلیت نوازندگی محمد اسماعیلی چه در تکنوازی و چه در همراهی با ارکستر مثال‌زدنی است. دونوازی‌های (سوال وجواب) وی با سنتور استاد فرامرز پایور ماندگار است.

در دهه ۱۳۶۰ به سرپرستی فرامرز پایور (سنتور) و همراهی جلیل شهناز (تار)، علی اصغر بهاری (کمانچه) و محمد موسوی (نی ) ، گروه اساتید را تشکیل داد و با این گروه ، مسافرت‌های متعددی به کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکا داشت.

وی دارای مدرک درجه یک هنری ، معادل دکترا است و هم اکنون در تهران بسر می برد و به تدوین کتابهای آموزش تنبک و تدریس این ساز مشغول است و به تدریس در هنرستان دختران و پسران مشغول می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید