اواخر مرداد سال جاری خبری در رسانه‌ها منتشر شد که رشته موسیقی در هنرستان دخترانه کامیاب حذف می‌شود؛ اما اکنون مدیر هنرستان کامیاب از ثبت‌نام دانش‌آموزان در این رشته خبر می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری جهان موسیقی به نقل از تسنیم، اواخر مرداد سال جاری(1401) بود که خبرِ حذفِ رشته‌ موسیقی برای دختران در هنرستان کامیاب شیراز منتشر شد. خبری که واکنش‌هایی  در پی داشت. پیگیری‌ها اما به نتایج متفاوتی ختم شد. مسئولان آموزش و پرورش در شیراز، به خبرنگار تسینم گفتند که قرار نیست رشته موسیقی برای دختران در شیراز حذف شود و صرفاً بحثِ برون‌سپاری یا عدمِ برون‌سپاریِ این رشته مطرح است.

آن‌ها اعلام کردند که ثبت نام دختران در رشته موسیقی به زودی انجام خواهد شد. هنرمندان بسیاری هم از تحصیل دختران شیراز در رشته موسیقی حمایت کردند. اما تازه‌ترین خبر…

فاطمه ایزدی مدیر هنرستان دخترانه کامیاب شیراز می‌گوید: حدود دو هفته پیش آزمون ورودیِ رشته موسیقی را برگزار کردیم. 60 نفر متقاضیِ تحصیل در این رشته را داشتیم که در نهایت 40 نفر ثبت نامیِ قطعی برای سال تحصیلیِ پیش‌رو داریم. ثبت نام از دخترانِ پذیرفته شده در رشته‌ی موسیقی هم هفته‌ی گذشته انجام شد.

او ادامه می‌دهد: البته قرارداد ما با وزارت آموزش و پرورش به این صورت بود که در کل 30 نفر پذیرش داشته باشیم؛ 15 نفر در رشته‌ی نوازندگی سازهای ایرانی و 15 نفر هم در رشته نوازندگی سازهای جهانی. با رایزنی‌ها و مساعدت آقای دکتر قاسمی و به دلیل استقبالِ متقاضیان و استعدادهایی که در اینجا وجود دارد، ظرفیت ثبت نام را به 44 نفر رساندیم. اما در نهایت چهار نفر از عزیزان به دلایل شخصی انصراف دادند و 40 نفر ثبت نام نهایی برای سال تحصیلی پیش‌رو داریم. کسانی که انصراف دادند یا جابه‌جایی محل زندگی داشتند یا در مدارس نمونه دولتی پذیرفته شدند.

ایزدی درباره برون‌سپاری رشته موسیقی در شیراز می‌گوید: بحث برون‌سپاری هنوز مشخص نیست. تازه موفق به ثبت‌نام و افزایش ظرفیت شده‌ایم. البته احتمال اینکه امسال هم این رشته برون‌سپاری شود، وجود دارد.

او تاکید می‌کند:‌هنرستان دختران کامیاب در مجموع 9 رشته دارد که از آن جمله می‌توان به رشته‌های گرافیک، نقاشی، گردشگری، بورس و موسیقی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید