یکی از آهنگسازان و رهبران ارکستر شناخته شده موسیقی کودک و نوجوان در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از برنامه‌ریزی و تولید چند اثر موسیقایی با محوریت کودکان و نوجوانان هنرمند خبر داد.

ناصر نظر آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده کشورمان که همراه با ارکستر پارس فعالیت‌های زیادی را در عرصه موسیقی کودک و نوجوان پشت سرگذاشته، به گزارش خبرگزاری جهان موسیقی به نقل از مهر ضمن اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های موسیقایی خود توضیح داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط ویژه‌ای که برای تمامی فعالیت‌های فرهنگی هنری کشورمان در حوزه‌های مختلف آموزشی و اجرایی به وجود آمده منتظریم ببینیم شرایط به چه شکلی خواهد شد که بتوانیم بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم. کما اینکه ما در اسفندماه سال گذشته نیز برنامه‌هایی را برای برگزاری کنسرت ارکستر پارس طراحی کرده بودیم اما به دلیل ماجرای کرونا تمامی آن‌ها لغو شد.

وی بیان کرد: در این روزها فعلاً مبنای کار آموزشی‌مان را برای تابستان برنامه‌ریزی کرده‌ایم که امیدوارم بتوانیم با اتمام شیوع ویروس کرونا کارمان را آغاز کنیم. اما در همین ایام نیز بیکار ننشسته‌ایم و برای ارکستر پارس کارهایی را تدارک دیده‌ایم که برگزاری کنسرت در خانه توسط کودکان و پخش برخی از قطعات در فضای مجازی یکی از این کارهاست شرایطی که هم در جهت تکمیل فرآیند آموزش موسیقی به کودکان و هم برای تقویت روحیه آن‌ها می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. چرا که در این ایام آنچه برای کودکان و نوجوانان مهم است تلاش برای حفظ روحیه آن‌ها در شرایط نامطلوب این روزهاست.

این آهنگسازو رهبر ارکستر در معرفی برخی از آثاری که در این ایام توسط کودکان و نوجوانان هنرمند تدارک دیده شده گفت: قطعه «بهار من» با شعر جمال‌الدین اکرمی و آهنگسازی بنده، «دیو سیاه» به آهنگسازی من و اجرای مجازی یک قطعه بین‌المللی با زبان اسپانیایی و فارسی به رهبری حامد کرمانی و مدیریت ارکستر و تدوین رضا افشاری و مدیریت روابط عمومی مهدی عبدالوهاب توسط ارکستر زهی پارس از جمله کارهایی هستند که طی روزهای گذشته با موضوع مبارزه با بیماری کووید ۱۹ و ویروس کرونا و البته ترویج شعار «در خانه بمانیم» توسط مجموعه ما تولید شده است.

نظر در پایان گفت: تمامی قطعاتی که ما برای اجرای مجازی در نظر گرفته‌ایم توسط هنرمندان کودکان و نوجوان در گروه‌های سنی مختلف اجرا شده و خوشبختانه تا به امروز نیز با استقبال مخاطبان مواجه شده است. به هر حال باید بپذیریم که در این شرایط آنچه برای کودکان سرزمین ما مهم است روحیه بخشی و انتقال حس مثبت اندیشی است که تولید موسیقی سالم می‌تواند در این راه به آن‌ها کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید