اسلامشهر- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که مساجد باید محور فعالیت های هنری باشند، گفت: دولت مردمی از هنر فاخر و سالم حمایت می کند.

به گزارش پایگاه خبری جهان موسیقی به نقل از خبرگزاری مهر، محمدمهدی اسماعیلی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اسلامشهر طی سخنانی گفت: مجموعه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مطالباتی در بخش‌های مختلف دارند، که تلاش کردیم مطالبات را شنیده و آن‌ها را تا حد زیادی تأمین کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش برای تکمیل پروژه‌های فرهنگی نیمه کاره در سفرهای استانی رئیس جمهور خبر داد و گفت: مهم‌تر از زیرساخت‌ها تولید محتوا است، زیرساخت به خودی خود مساله را حل نمی‌کند، مساجد از دیرباز مهم‌ترین مراکز فرهنگی در کشور بوده و هستند، در مساجد نمایش فیلم انجام می‌شد، قرآن آموزش داده می‌شد، تئاتر به نمایش در می‌آمد و تمام فعالیت‌ها با محوریت مسجد انجام می شده است.

وی گفت: در دولت مردمی نیز حول فعالیت‌های فرهنگی حول محور مسجد خواهد بود و باید به سمت خروجی‌های مفید برای جوان‌های انقلابی، عزیز و مذهبی حرکت کنیم، حوزه تولید محتوا بسیار مهم است و بهترین مکان برای این نگاه‌ها مساجد و هیئات است.

اسماعیلی بر تقویت فعالیت‌های رسانه‌ای و خبری تاکید کرد و افزود: باید روزنامه نگاران هویت مشخص داشته باشند، در نظام جامع رسانه‌ای خبرنگاران باید هویت داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی دولت از افزوده شدن ۱۵ هزار فعال قرآنی به صندوق بیمه اهالی فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: موسیقی و سرود از دستاوردهای فاخر جمهوری اسلامی است، مگر سرودهای انقلابی که «سلام فرمانده» نمونه اخیر آن‌ها است، با همین ابزار موسیقی ساخته می‌شوند.

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد محدودیتی در حمایت هنرمندان در همه زمینه‌ها ندارد، گفت: ما از هنر سالم و فاخر حمایت می‌کنیم، هنر اگر به خوبی استفاده شود، مهم‌ترین ابزار است، در جهاد تبیین بهترین ابزار هنر است، بیشترین مصرف هنری مردم فیلم، سینما و موسیقی است، امروز هنرمندان می‌توانند، در جهاد تبیین نقش ایفا کنند

 

دیدگاهتان را بنویسید